telefony_uzywane_bytom

Czy warto kupować używane telefony w Bytomiu?

Bytom jak każde mniejsze lub większe miasto posiada wiele punktów, gdzie możemy kupić używany sprzęt elektroniczny. Dzisiaj skupimy się na telefonach i smartfonach, czyli tym co chyba najczęściej jest sprzedawane i kupowane jeśli chodzi o tą kategorię. Sprawdzimy czy w mieście jest dużo punktów, w których można nabyć używany telefon w dobrym stanie, ale przede wszystkim skupimy się na tym, jak go obejrzeć i sprawdzić przed zakupem, żeby nie wpakować się na minę.
Używany sprzęt, czy jest to smartfon czy coś innego, kupujemy głównie w celu oszczędności. Tak rzeczywiście jest, możemy kupując sprzęt z drugiej ręki oszczędzić naprawdę spore pieniądze, dostając produkt nieróżniący się specjalnie od tego, jaki zdjęlibyśmy wprost ze sklepowej półki. Wszystko zależy od tego kto wcześniej był właścicielem telefonu, jak go wykorzystywał, jak długo miał go w swoich rękach i tak dalej. Od tego będzie zależał ogólny stan sprzętu, czy ma powycieraną bądź połamaną obudowę, czy posiada jakieś znaczne uszkodzenia uniemożliwiające jego normalne użytkowanie i tak dalej. Dlatego musimy przede wszystkim musimy być bardzo uważni kupując używane telefony. Bytom jest miastem gdzie znajdziemy całą masę punktów typu komisy i lombardy, a więc takie miejsca gdzie ludzie najczęściej wystawiają swoje stare smartfony, a także innego rodzaju przedmioty. Przed wybraniem się pod konkretny adres warto sprawdzić w internecie opinie na temat danej placówki, wtedy od razu dowiemy się czy sprzedawane tam rzeczy są sprawdzane przez obsługę komisu, czy po prostu wystawiane „za szybę” takie jakie są. W tym drugim przypadku odradzamy wycieczkę do takiego punktu, ponieważ jest duża szansa że po powrocie do domu odkryjemy dodatkowe wady urządzenia. Najważniejsze to możliwość przetestowania smartfona na miejscu, jeszcze przed wyłożeniem pieniędzy na ladę.
Teraz kilka słów o tym jak kupować używany sprzęt by się nie naciąć. Po pierwsze nie zapomnijmy o radach wspomnianych powyżej. Wybieramy się więc do komisu, gdzie normalną praktyką jest zaprezentowanie klientowi urządzenia w działaniu, zanim za nie zapłaci. Najpierw oglądamy obudowę z zewnątrz. Nie powinna posiadać wyraźnych przetarć, rys i wyłamanych elementów. Jeśli tak będzie, to urządzenie prawdopodobnie niejednokrotnie upadło na ziemię, a to może za sobą pociągnąć konsekwencje w postaci problemów z działaniem. Jeżeli widzimy głębokie rysy bądź pęknięcia szkła ochronnego ekranu, odłóżmy smartfon na półkę. Nawet jeżeli pęknięcia są niewielkie, to w miarę użytkowania sytuacja się pogorszy. Wystarczy jeden drobny upadek, czy nawet mocniejsze rzucenie telefonu na stół i cała szybka może się rozsypać. Jak widać już sam stan obudowy może powiedzieć nam dużo o tym w jakim stanie są używane telefony. Bytom na szczęście nie jest znany ze sprzedawania w komisach, lombardach czy serwisach GSM typowych bubli, więc jeżeli nawet w jednym miejscu nie znaleźliśmy nic ciekawego, po prostu pójdźmy gdzie indziej. Gdy już znajdziemy coś, co przykuje naszą uwagę, poprośmy o włączenie smartfona i dokładnie sprawdźmy czy wszystko w nim działa jak należy. Postarajmy się przełożyć swoją kartę, wykonajmy próbne połączenie, sprawdźmy czy działa internet. Gdy wszystko będzie w porządku, możemy z czystym sumieniem telefon kupić i cieszyć się urządzeniem w dobrym stanie za niewielkie pieniądze.
Jak widać kupowanie używanych smartfonów nie powinno przysporzyć nam żadnych problemów. Wystarczy tylko, że zapamiętamy wszystkie porady i będziemy się do nich sumiennie stosować, a możemy nabyć nawet markowe urządzenia z najwyższej półki cenowej za przysłowiowe grosze. Możemy ubić doskonały interes kupując używane telefony Bytom pełen jest punktów typu komisy, lombardy, jak również serwisy GSM sprzedające smartfony z drugiej ręki, tak więc szanse że znajdziemy jakąś perełkę są bardzo wysokie.

Na temat dobrych miejsc w Bytomiu przeczytasz również:

Restauracja Bytom – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?