lozko-pietrowe

Funkcjonalne łóżka piętrowe dla rodzeństwa

Mały metraż mieszkania to zmora wielu rodzin. Często w takich sytuacjach nie ma możliwości urządzenia dzieciom osobnych pokoi. Jedyną alternatywą jest wówczas zaprojektowanie wspólnej przestrzeni dla rodzeństwa. Na szczęście producenci mebli wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów tworząc coraz to bardziej innowacyjne i nieszablonowe rozwiązania. Takim unikatowym tworem są chociażby łóżka piętrowe, które są doskonałym rozstrzygnięciem w przypadku dwójki, a nawet trójki dzieci.

Łóżka piętrowe dzięki swojej pionowej konstrukcji pozwalają na ustawienie dodatkowej komody, czy szafy. Jest to znacznie bardziej funkcjonalne ustawienie niż dwa osobne łóżka w jednym pokoju. Istnieją również modele, które dysponują trzecim wysuwanym łóżkiem na dole. Taka konstrukcja jest genialnym pomysłem dla wielodzietnej rodziny. Niewątpliwie łóżka piętrowe to także duża atrakcja dla samych użytkowników. Każde dziecko pragnie spać na takim łóżku i wspinać się bezustannie pod drabince.

Dodatkowym atutem łóżek piętrowych są pojemniki na pościel umieszczone pod dolnym posłaniem. Są dostępne również modele, które zawierają tylko górne łóżko, a na dole można wówczas umieścić biurko. Takie użyteczne rozwiązania pozwalają na zachowanie jak największej ilości wolnej przestrzeni. Można to wykorzystać także w przypadku pokoju, w którym zamieszkuje jedno dziecko, ale gdzie miejsca nie jest za wiele. Taka aranżacja nadaje pomieszczeniu dodatkowego niezwykle designerskiego wyglądu.

W sprzedaży dostępne są łóżka piętrowe metalowe oraz drewniane. Zazwyczaj w większości modeli istnieje również możliwość usytuowania drabinki w dogodnym miejscu, a także zamówienia dodatkowego ochraniacza na dolnym łóżku. Barierka jest niezbędna w przypadku bardzo małych dzieci, gdyż zabezpiecza przed wypadnięciem. Łóżka tego typu można również nabyć w komplecie z resztą mebli. Do wyboru jest oryginalne wzornictwo bądź też całkiem gładkie schematy. W zależności od preferencji można stworzyć idealny projekt, z którego będzie zadowolone każde dziecko.