aa123

Jak wartościować stanowiska w pracy?

Posiadając własną firmę, powinniśmy zadbać o to, aby występowało w niej zjawisko wartościowania stanowisk pracy. Jest to jedna z metod motywowania pracowników do pracy. Jak wiadomo, im bardziej nasi pracownicy są zmotywowani do pracy, tym większe korzyści przynoszą oni firmie. Dlatego też powinniśmy dokładać wszelkich starań aby tak się stało, ponieważ przyszłe korzyści będą dotyczyć nas przede wszystkim.

Wartościowanie stanowisk powinno być zorganizowane w ten sposób, aby było kilka określonych z góry stopni awansowania. Każdy awans wyżej powinien wiązać się z podwyższeniem pensji o znaczną sumę. Oprócz tego każdy awans wyżej powinien wiązać się z jakimiś dodatkowymi nagrodami. Dobrym sposobem są udzielane wyższe premie, albo nagrody rzeczowe, przykładowo w formie organizowania wyjazdów incentive lub ogólnie jakiś wycieczek. Dobrym sposobem jest również w związku z określonym stanowiskiem dawanie jakiś nagród rzeczowych, jak przykładowo bilety do kina, bilety do opery, teatru czy na jakiś koncert. Z pewnością ze strony pracowników będzie to wyglądało w ten sposób, że pracodawcy zależy na tym, aby pracownik został jak najlepiej doceniony. Dzięki takiemu wartościowaniu stanowisk, z pewnością pracownik będzie dawał z siebie wszystko z pracy. Świadomość tego, że może otrzymać wyższą pensję i mieć więcej ważniejszych obowiązków, sprawia, że chce się pracować. Warto również pamiętać o dawaniu coraz to odpowiedzialniejszych obowiązków w momencie awansu. Każdy awans powinien wiązać się, ze zmianą zakresu obowiązków na bardziej odpowiedzialne.

Dobrze, jeżeli taka osoba po awansie ma również po sobą, jakieś inne osoby, które musi kontrolować. Daje to poczucie wyższości i jeszcze bardziej motywuje do pracy. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów wartościowania stanowisk w pracy spotykany w dzisiejszym świecie. Bardzo wiele firm własnie w ten sposób motywuje swoich pracowników do pracy i jest to bardzo skuteczne. Mając własną firmę, powinniśmy się zastanowić nad tego typu rozwiązaniem.

Źródło – http://www.coachingpeople.pl/#!akademia-coachingu/c21fs