kall

Kalendarze trójdzielne- zorganizuj swój czas!

Jeśli Wam też udzieliła się moda na bycie najbardziej zorganizowaną osobą na świecie, to prawdopodobnie pierwsze co robicie to zaopatrzenie się w funkcjonalny kalendarz. Warto przemyśleć ten wybór, bo ta pozornie błaha sprawa może mieć wielki wpływ na to jak odnajdziesz się w nowym roku! Być może zauważyliście kiedyś u swoich mam, babć czy znajomych posiadających dzieci, że na ich ścianach zazwyczaj wiszą kalendarze trójdzielne.

To na pewno nie przypadek, w końcu największym pożeraczem czasu są Ci mali ludzie i to właśnie przy nich dobra organizacja czasu jest absolutnie niezbędna. W końcu co, jak co, ale bycie rodzicem pochłania na tyle, że zapisywanie pozostałych spraw staje się absolutną koniecznością. Ten przykład to chyba wystarczający argument przekonywujący do zakupu tych właśnie kalendarzy. Ale jeśli chcesz więcej- proszę bardzo! Kalendarze trójdzielne pozwalają na spojrzenie na stan rzeczy z perspektywy czasu- zarówno w tył, jak i w przód. Można dzięki nim kontrolować na przykład wydatki czy wizyty u lekarza. Do tego zazwyczaj zajmują na tyle dużą powierzchnię ściany, że nie sposób przeoczyć tego co sobie w kalendarzu zanotowaliśmy. A jak już przy ścianach jesteśmy, to warto docenić, że kalendarze trójdzielne tak naprawdę nie zajmują nam za wiele miejsca, bo przecież ściany zazwyczaj i tak mamy puste, więc czemu by tak nie powiesić na nich kalendarzy.

Możliwość wyrywania kartek- której nie ma na przykład w kalendarzach książkowych, daje nam przejrzystość i nie zagraca nas minionymi dniami i sprawami. Poza tym kalendarze trójdzielne występują w szerokiej gamie kolorystycznej i znalezienie odpowiedniego motywu do naszego wnętrza jest w związku z tym banalnie proste.Podsumowując- kalendarze trójdzielne to jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych sposobów na organizację czasu. Przez bogactwo wzorów łączy w sobie funkcje organizacyjną z funkcją ozdobną. No i te urocze tasiemki do przesuwania, którymi zaznacza się aktualny dzień! Wszyscy w dzieciństwie kochaliśmy się tym bawić!

Inspiracja : Kalendarze jednodzielne, książkowe, biurkowe – drukarnia Palado