Kąpiel w piwie

Kąpiel w piwie – dobroczynne efekty gwarantowane!

O tym, że piwo ma wielu miłośników nie trzeba chyba nikogo przekonywać, wie o tym każdy. Piwo to jeden z najpopularniejszych alkoholi i jest zdecydowanie najczęściej pijany – być może jest tak z powodu stosunkowo niskiej zawartości alkoholu jak na alkohol albo z powodu jego ceny i dostępności. Niezależnie jednak od tego – piwo ma naprawdę wielu miłośników. I oczywiście równie wiele rodzajów. Powiedzieć, że lubi się piwo, to trochę tak jak powiedzieć, że lubi się sok – pytanie oczywiste brzmi „Jaki?”. Istnieją piwa jasne i ciemne, pasteryzowane i niepasteryzowane, smakowe i tradycyjne. Gorzkie i słodkie. Można powiedzieć, że każde piwo ma swój własny, unikalny smak. Tak samo zresztą jak wszystko inne.

Oczywiście z tym, że różne piwa różnią się smakiem nie wszyscy się zgodzą. Część osób klasyfikuje piwo jako jeden typ alkoholu, przyklejając mu łatkę z napisem „gorzkie, niesmaczne”. Osoby te to najczęściej miłośnicy innych gatunków alkoholi i piwo po prostu im nie odpowiada. Faktem oczywistym jest przecież to, że coś, co smakuje jednej osobie niekoniecznie musi smakować innej. Tak jest między innymi z piwem. Zanim jednak mocno skrytykujemy piwo i uznamy je za coś nie wartego naszej uwagi, warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Jak choćby tego, że… piwo może mieć właściwości zdrowotne i to nie byle jakie, bo wpływające na cały nasz organizm. Jak to możliwe i czy aby nie jest to propaganda miłośników tego złocistego trunku? Niezupełnie. Właściwie większość osób pijących piwo nie zdaje sobie sprawy, że można je wykorzystać w taki sposób, żeby skorzystać z jego właściwości odżywczych. Jest tak dlatego, że nie chodzi wcale o picie piwa, ale o… kąpiel w nim.

Działanie zewnętrzne piwa

O tym, żeby piwo zamiast pić, wlewać do wanny nie pomyślał pewnie żaden z jego miłośników. Być może nawet wielu z nich uznałoby to za profanację ich ulubionego trunku. A jednak, piwo ma niesamowite właściwości odżywcze, z których możemy czerpać podczas kąpieli w nim. Najczęściej kąpiele w piwie połączone są z hydromasażem, dzięki czemu pod wpływem temperatury oraz ruchowi wody na naszej skórze, wnikają do niej wszystkie substancje odżywcze takie jak witamina B, proteiny oraz sacharydy. Oprócz dostarczania naszemu organizmowi niezbędnych substancji, kąpiel w piwie wpływa też pozytywnie na inne aspekty, takie jak pobudzenie krążenia krwi, obniżenie ciśnienia czy ogólnie podniesienie naszej witalności. Przede wszystkim też stanowi doskonałą formę relaksu.