bhp

Szkolenia bhp z zakresu pracy w sklepie spożywczym.

Praca w sklepie spożywczym niesie ze sobą wiele zagrożeń. Przed przystąpieniem do obowiązków oraz za ladę obowiązkiem każdego pracownika jest przejście szkolenia bhp. Na spotkaniu ze specjalistą do spraw bhp poruszane są różnorodne tematy. Zazwyczaj specjalistą do spraw bhp, czyli Bezpieczeństwa Higieny Pracy bywa sam właściciel sklepu, ale nie jest to reguła.

Bezpieczeństwo obejmuje wiele podległych tematów. Uczymy się więc, jak postępować w sytuacji zagrożeń, np. w czasie, gdy dojdzie do wybuchu pożaru lub innej klęski żywiołowej. Uczuleni zostajemy także na temat fachowego obchodzenia się z żywnością, aby była ona bezpieczna dla wszystkich naszych klientów. Na szkoleniach bhp z zakresu pracy w przemyśle spożywczym tłumaczy się, że bezpieczeństwo klientów w trakcie zakupów jest sprawą najważniejszą. Jeśli dojdzie do zagrożenia, w pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, aby klienci zostali wyprowadzeni z miejsca zagrożenia, czyli ze sklepu. Może być to sytuacja pożaru, a także zalania.
Na szkoleniach bhp uczymy się także postępowania ze wszelkim sprzętem elektrycznym działającym na terenie sklepu. Sprzęt ten może emitować wysokie natężenie prądu elektrycznego, dlatego ostrożne obchodzenie się z nim jest tutaj bardzo istotne. Wszelkiego rodzaju zamrażalki, lodówki oraz maszyny do krojenia powinny być co jakiś czas poddawane kontroli pod względem sprawności, abyśmy mogli ustrzec się wielu przykrych niespodzianek. Badaniu musi być także poddany system zarządzania elektrycznego lokalu. Sprawdza się, czy wszystkie kontakty i wtyczki są sprawne.

Na szkoleniach bhp poznajemy tajniki radzenia sobie ze zdrowotnymi niedyspozycjami. Dzięki temu na przyszłość wiemy na przykład, jak sobie poradzić w sytuacji, gdy przypadkowo się skaleczymy. Żywność nie może mieć kontaktu z ludzką krwią. Poznajemy więc obowiązek posiadania w sklepie apteczki ze wszelkimi doraźnymi lekami i preparatami zapobiegawczymi. Szkolenia bhp w polskich sklepach spożywczych stoją na bardzo wysokim poziomie dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów.

Źródło – http://bhp-lex.pl/oferta/bhp-i-ppoz/