55

U kogo najlepszej zrobić plastyke nosa Warszawa

Ideały nie istnieją.

To truizm, bo niby wszyscy to wiemy, a jednak dajemy się oczarować pięknym aktorom i atrakcyjnym gwiazdom estrady wierząc, że gdzieś tam, w odległym kraju żyją doskonali ludzie.

Rzadko się nad tym zastanawiamy, ale nawet słynny z urody amant, Ryan Gosling czy Sarah Jessica Parker mieli kompleksy i nie byli zadowoleni ze swojego wyglądu. Skąd to wiemy? Między innymi stąd, że poddali się w przeszłości plastyce nosa.

Lecz czy tylko światowe gwiazdy kina i estrady mogą sobie pozwolić na ten luksus? Czy przeciętny zjadacz chleba, któremu przeszkadza wygląd własnego nosa jest zmuszony szukać specjalisty w Miami czy Hollywood?

Na szczęście nie!

 

Gdzie więc znaleźć w Polsce klinikę chirurgii plastycznej?

W naszym kraju największą ofertą ośrodków medycznych wykonujących zabiegi plastyczne posiada stolica.

Warszawa jest centrum rozrywkowym i biznesowo-finansowym, największym miastem, więc nic dziwnego, że to właśnie tutaj otwierają swe kliniki najlepsi medycy w kraju.

Znakomicie przygotowani lekarze, nowoczesne kliniki, wciąż rosnąca konkurencja na rynku, nowe, interesujące narzędzia finansowania zabiegów medycznych – to wszystko sprawia, że zabiegi chirurgii plastycznej, w tym również wspominana wcześniej popularna plastyka nosa jest na wyciągnięcie ręki dla mieszkańca Polski.

Co więcej, do Warszawy w poszukiwaniu wysokiej jakości operacji plastycznych przyjeżdżają mieszkańcy z innych krajów, w tym z Europy Zachodniej.

 

Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej?

U kogo jest najlepsza?
Warto poświęcić trochę uwagi i zastanowić się nad wyborem lekarza, którego obdarzymy naszym zaufaniem, dobrze jak będzie to doświadczony chirurg plastyczny prowadzący od lat klinikę chirurgii plastycznej http://klinikagrzesiak.pl

Oczywistym medium zdaje się być internet, reklama i oferty klinik z sieci. Dobrze jest też popytać znajomych, bo może ktoś z nich ma za sobą doświadczenia w danym temacie. My sugerujemy zwrócenie uwagi na wykształcenie i praktykę specjalisty.

Chirurgia plastyczna to ciężkie, wymagające studia i staże w szpitalach. Kolejne lata operacji i zdobywania niezbędnej wiedzy nie tylko przy stole operacyjnym, ale też podczas konferencji, zjazdów, sympozjów, szkoleń i warsztatów. Najlepsi i najbardziej ambitni lekarze uczą się całe życie podpatrując kolegów z całego świata i wymieniając wiedzą.

Medycyna to nauka, a nauka jest procesem ciągłym. Dlatego też kierując się wyborem lekarza zwróćcie uwagę na ukończone studia, certyfikaty i dyplomy. Można je znaleźć na stronie internetowej kliniki lub w recepcji.

Nie wahajcie się zapytać o staż pracy w zawodzie podczas spotkania konsultacyjnego. Profesjonalny lekarz z pewnością zrozumie Waszą potrzebę informacji i chętnie udzieli potrzebnej wiedzy.

Cierpliwość lekarza i zrozumienie pacjenta buduje zaufanie, a ono jest kluczowe we wzajemnej relacji pomiędzy klientem a lekarzem.

 

Jakie pytania zadać lekarzowi na wizycie konsultacyjnej?

Często spotkanie z chirurgiem i świadomość, że może on odmienić naszą twarz i poniekąd życie sprawia, że takiej wizycie towarzyszą duże emocje.
Proponujemy przygotować sobie wcześniej listę pytań i wątpliwości, którymi podzielimy się z lekarzem podczas rozmowy.

 

O co zapytać?

Rozważając plastykę nosa chcemy wiedzieć jak będzie przebiegała operacja, czy będzie bolesna, jak będzie wyglądał nos po przeprowadzonym zabiegu oraz ile będzie to kosztowało.

To tylko kilka z powszechnych pytań.

Kompetentny lekarz jest na to przygotowany i z pewnością zaspokoi naszą ciekawość i ukoi niepokój.
Chirurg ponadto będzie chciał wiedzieć jakie są nasze oczekiwania, czego spodziewamy się po zabiegu i na jakie choroby cierpimy.

Szczerość w odpowiedziach do wywiadu lekarskiego jest kluczowa. Pozwoli lepiej przygotować się lekarzowi do zabiegu oraz zapobiegnie ewentualnym powikłaniom.

 

Jak przebiega operacja plastyki nosa?

Podczas zabiegu pacjent jest poddany znieczuleniu ogólnemu i nie jest świadomy. Nad jego bezpieczeństwem i komfortem czuwa wtedy anestezjolog i wyszkolony personel medyczny.
Chirurg dokonuje nacięć w wewnętrznej, a czasem zewnętrznej warstwie nosa, by ułatwić sobie dostęp do struktur kostnych i chrzęstnych.

Po wykonaniu modelowania zakłada w nozdrza setony, czyli opatrunki, których celem jest zabezpieczenie wewnętrznych części nosa. Będą usunięte wraz ze szwami po siedmiu do dziesięciu dniach od operacji.

Dodatkowo lekarz przykleja na nos plasterki z plastikowym gipsem.

Operacja trwa około jednej godziny. Po zabiegu pacjent przebywa jeszcze trochę czasu w pokoju szpitalnym kliniki i dochodzi do siebie po znieczuleniu.

 

Czy plastyka nosa jest bezpieczna?

Tak, jest to jeden z podstawowych i świetnie znanych chirurgom plastykom zabieg i przy zachowaniu zaleceń lekarza jest całkowicie bezpieczny.

 

Czy operacja nosa jest bolesna?

Nie, nie jest, choć ze względu na to, że jest to interwencja chirurgiczna, jest obarczona niewielkim dyskomfortem dla pacjenta.

Czasowe zasinienie twarzy, krwawienie z nosa, zabezpieczające setony sprawiają pewne niedogodności, ale po kilku dniach wszystko wraca do normy i można już w pełni cieszyć się z nowego wyglądu twarzy.