wfmag_wchmurze

Wf mag w chmurze – zagrożenie czy szansa?

Każdy przedsiębiorca zastanawia się czasami jak to jest z bezpieczeństwem w sieci. Przecież tyle się słyszy o atakach hakerskich, wykradzionych danych i innych przestępstwach związanych z kradzieżą informacji. Jest to częsty powód, dla którego nie każdy chce się od razu zdecydować na digitalizację danych i umieszczenie ich na zewnętrznych serwerach. Zobaczmy jak to wygląda w dzisiejszych czasach, które rozwiązania są bezpieczne, a które zdecydowanie nie. Umówmy to na przykładzie najpopularniejszego obecnie zestawu aplikacji wspomagających funkcjonowanie firm.

Wf mag w chmurze – o co chodzi?

W pierwszej kolejności musimy rozważyć czym jest w ogóle umieszczenie danych w „chmurze’? Chodzi o sytuację, w której przesyłamy pliki czy programy na zewnętrzny serwer, który następnie je dla nas magazynuje. My natomiast dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość w każdym miejscu sięgnięcia po te dane. Oczywiście jest to obwarowane szeregiem zabezpieczeń, ale kluczowe w tym wszystkim jest to, że przedsiębiorca nie musi wcale ograniczać się do zasobów swojego sprzętu. Pewne korzyści i przewagi są widoczne już na pierwszy rzut oka. W przypadku wf mag każdy klient tego oprogramowania przede wszystkim nie musi obawiać się o swoje pliki. Chodzi zwłaszcza o takie sytuacje jak nagła utrata danych, awaria sprzętu, zniszczenie dysków twardych przeznaczonych do przechowywania potrzebnych danych. Obecność naszych plików w chmurze umożliwia pod tym względem największy poziom bezpieczeństwa. Dalej idąc, również istotne jest wsparcie serwisowe. Wszystkie programy wchodzące w skład środowiska wf mag są objęte maksymalną opieką ze strony specjalistów. Dobrze jest o tym wiedzieć, ponieważ w sytuacji pojawienia się jakiegokolwiek problemu można liczyć na kompleksową pomoc ze strony informatyków i specjalistów od zarządzania bazami danych.

Oczywiście całkowicie zrozumiałe są pozostałe obawy, co do których miewamy wątpliwości. Przecież nie jest to mit, że czasami zdarza się atak hakerski na środowiska nawet największych firm. W związku z powyższym umieszczenie plików zainteresowanych przedsiębiorstw wf mag w chmurze jest powiązane z wieloma zabezpieczeniami. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że to zwłaszcza samym podmiotom odpowiadającym w wf mag za ochronę danych klientów najbardziej zależy nad skutecznością ochrony powierzonych im danych. W przeciwnym razie nie byłoby możliwe wypracowanie tak solidnej pozycji na rynku. Kwestia jest więc względnie prosta – czy chcemy im zaufać i rzeczywiście usprawnić swoją działalność, czy też wolimy zaufać swoim siłom i inwestować niewiarygodne ilości czasu na rzeczy, które w środowisku wf mag – po umieszczeniu ich w chmurze – zostałyby rozwiązane w dużo szybszy i bardziej profesjonalny sposób. Reasumując dobrze jest w pierwszej kolejności umówić na spotkanie z przedstawicielem, który będzie miał możliwość wytłumaczyć nam wszystkie te kwestie. Po zapoznaniu się ze wszystkimi za i przeciw będziemy posiadać lepsze rozeznanie w tym istotnym dla nas temacie.

Zainteresuj się także: http://www.puchatek.edu.pl/serwis-wapro-dzialanie-i-zaufanie/